Czym jest podologia?

Podologia to stosunkowo młoda dziedzina medycyny skupiająca się na diagnostyce, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak i "chorymi" oraz zagrożonymi rozwojem jakiejś patologii np. zespołu stopy cukrzycowej, czyli groźnego powikłania cukrzycy, w postaci poważnych owrzodzeń skóry pojawiających się na skutek małego urazu.  Nasze ekspertki doradzą Ci najlepsze rozwiązania, zadbają o zdrowie i dobrą kondycję Twoich stóp stacjonarnie lub w Twoim domu jeśli tego potrzebujesz.

 

Dla kogo zabiegi podologiczne?

Zabiegi podologiczne są przeznaczone dla osób mających ograniczenia ruchowe, którym trudno jest samodzielnie zadbać o higienę stóp (osoby z niepełnosprawnością ruchową, sparaliżowane, ludzie otyli, ze zwyrodnieniami kręgosłupa). Zalecane są także chorym na cukrzycę, reumatoidalne zapalenie stawów i nadpotliwością stóp. Podolodzy zajmują się także pacjentami z wrodzonymi wadami i zniekształceniami stóp (np. haluksy), uszkodzeniami skóry stóp (modzele, odciski, owrzodzenia, brodawki) oraz grzybiczym zakażeniem paznokci, pęknięciami skóry na piętach, stwardniałym i zgrubiałym naskórkiem na piętach, czy wreszcie wrastającymi paznokciami. Ponadto konsultacje podologiczne zalecane są sportowcom np. biegaczom.

Podologia jeszcze nie jest bardzo popularna, ale jest bardzo potrzebną dziedziną medycyny. Bowiem z uwagi na liczbę amputacji z powodu zespołu stopy cukrzycowej istnieje duża potrzeba edukacji z zakresu zdrowia i pielęgnacji stóp zwłaszcza w populacji diabetyków.

 

Nasze dwie ekspertki rozkochane w stopach problematycznych zapraszają na zabiegi.

Cennik naszych usług

Konsultacja i omówienie terapiibezpłatnie
Podstawowy zabieg podologiczny – pedicure specjalistyczny (usunięcie zrogowaceń, usunięcie skórek,obcięcie, oszlifowanie paznokci)120 zł
Wrastający paznokieć (wycięcie wrastającego elementu)70 zł
Założenie klamry ortonyksyjnej (drutowej) Fraser150 zł
Założenie  klamry ortonyksyjnej  klejonej Podofix110 zł
Kontrola klamry30 zł
Kontrola z przestawieniem klamry   Fraser80 zł
Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo20-60 zł
Obcięcie i oszlifowanie paznokci zmienionych chorobowo80-160 zł
Rekonstrukcja płytki paznokcia żelem specjalistycznym50-100 zł
Usunięcie brodawki wirusowej (kurzajki)40-80 zł
Usuwanie odcisków (1 odcisk)50 zł
Usuwanie modzela (1 modzel)40 zł
Usuwanie Hiperkeratoz (zrogowacenia, usuwanie modzeli)80 zł
Opracowanie pękających pięt / rozpadlin60-80 zł
Odciążenie (cena zależna od ilości wykorzystanego materiału)30-45 zł
Ortozy indywidualne (cena zależna od ilości wykorzyst. materiału)90-180 zł