Rehabilitacja to niezbędny element w procesie rekonwalescencji

Uraz, choroba prowadzą często do ograniczeń funkcjonalnych. Z naszą pomocą możesz ulżyć sobie i swoim bliskim m.in. w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, poprawić jakość snu, zrelaksować się i zmniejszyć uczucie przemęczenia. W swej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze metody rehabilitacji, zapewniamy możliwie szybki powrót do zdrowia i pełni sił. Oddając się w nasze ręce masz pewność, że profesjonalnie i z zaangażowaniem przeprowadzimy Cię przez okres rekonwalescencji. Twoje zdrowie – nasz sukces i ogromna satysfakcja z niesienia pomocy. Panaceum.net oferuje rehabilitację oraz masaże w warunkach domowych, wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin. Nasza oferta skierowana  jest do osób cierpiących z powodu różnorodnych dolegliwości oraz tych, które pragną ich uniknąć.

 

Pierwsza wizyta

Rozpoczynając pracę z pacjentem zakładamy kartę, przeprowadzamy szczegółowy wywiad oraz badania. Metody dobieramy indywidualnie do potrzeb.

Pierwsza wizyta trwa około 60 -90 minut, a jej koszt to 100 zł.

Czas i koszt następnej wizyty ustalany jest indywidualnie.

 

Metody, które m.in. wykorzystujemy

rehabilitacja

Kinezyterapia - kinesis "κίνησις" z greckiego ruch albo leczenie ruchem. Terapia polega na kontrolowanym obciążeniu fizycznym. Leczy nadmierne obciążenie kręgosłupa jednocześnie poprawia mikrokrążenie mięśni głębokich poprawiając funkcję prawidłowych nawyków ruchowych, wspomaga kontrolowany spadek masy ciała.

 

Terapia manualna metodą Cyriax’a - James Cyriax jest uznawany za Ojca Terapii Manualnej. Jego metoda, którą opracowywał przez wiele lat, zdobyła uznanie na całym świecie. Najważniejszą częścią leczenia tą terapią jest badanie. To ono dokładnie wskazuje nam przyczynę dolegliwości na której opiera się odpowiednie metody lecznicze.W tej terapii nigdy nie wykonuje się niepotrzebnie nastawiania - manipulacji, trakcji lub rozciągania – elongacji bez wcześniejszej diagnostyki.

 

Kinesiology Taping - to metoda do niedawna stosowana szczególnie w sporcie. Dziś polecana kobietom w ciąży, a nawet dzieciom. Specjalne plastry o parametrach zbliżonych do właściwości skóry wspomagają naturalne procesy regeneracji naszego organizmu.

 

Metoda Mc Kenzie – wykorzystywana jest od połowy lat 50. XX wieku. Jej twórca – nowozelandzki fizjoterapeuta – Robin Mc Kenzie dokładnie studiował mechanikę krążków międzykręgowych obserwując ich zachowanie w poszczególnych ruchach. Dokładne badanie, diagnostyka i programy terapeutyczne pozwalają ulżyć w bólach kręgosłupa i wywodzących się z niego.

 

PNF Prorioceptive Neuromuscular Facilitation – torowanie nerwowo-mięśniowe, którego celem jest poprawa ruchów funkcjonalnych. Wykorzystuje się w niej określone wzorce ruchowe oraz techniki specjalne. Metoda szczególnie przydatna w neurologii i ortopedii.

 

Masaż leczniczy – to dotyk, który łagodzi bóle i zwiększone napięcie mięśni, zmniejsza przemęczenie. Działa kojąco na układ nerwowy.